دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

جلسه بیماری واگیر با اولویت HIV برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۳/۱۳ | 
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: جلسه بیماری واگیر با اولویت بیماری HIV روز سه شنبه 9 خرداد ماه 1396 در سالن شورای ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.
این جلسه با حضوردکتر گویا رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، دکتر کازرونی ریس اداره ایدز مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، دکتر حاجی میراسماعیل رییس دانشگاه، دکتر پایدار معاون درمان دانشگاه و دکتر گل محمدی رییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دانشگاه برگزار شد.
این نشست در خصوص وضعیت بیماری HIV (ایدز) در جهان، ایران و منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
دکتر گویا در خصوص روند بیماری HIV در جهان و به طبع در کشور مطالبی بیان نمود و مشخص گردید با توجه به کاهش بیماری در کل جهان اما در منطقه مدیترانه شرقی که ایران هم جز یکی از رشته های این منطقه حساب می شود روند بیماری در حال افزایش است.
رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت افزود: تمام کشورهای جهان متعهد شدند تا سال 2020 نود درصد بیمارانی که در کشورهای خود وجود دارند را شناسانی نموده و تحت درمان قرار دهند.
وی گفت: خوشبختانه کشور ایران جز کشورهایی است که قادر به انجام تمام مراحل شناسایی بیمار، آزمایشات مربوط به HIV برای بیمار و درمان مبتلایان به ایدز می باشد. همچنین همه خدمات به صورت رایگان در مراکز مشاوره بیماریهای رفتاری در مراکز بهداشت شهرستان قابل ارائه است.
گفتنی است در این جلسه دکتر مجیدپور رییس گروه عفونی دانشگاه، دکتر کلانتری فلوشیپ ایدز دانشگاه، دکتر گل محمدی مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه، رییس گروه سلامت خانواده،رییس گروه توسعه و ارتقا شبکه معاونت بهداشتی، رییس گروه سلامت روانی، اعتیاد و اجتماعی معاونت بهداشتی و روسای شبکه و مراکز بهداشتی دانشگاه نیز حضور داشتند.


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
کلیدواژه ها: جلسه بیماری واگیر با اولویت HIV برگزار شد |

دفعات مشاهده: 118 بار   |   دفعات چاپ: 24 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر