دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


نخستین مدرسه بیمارستان کشور در مرکز آموزشی‌درمانی کودکان حضرت علی‌اصغر (ع) تهران افتتاح شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۱۹ | 
نخستین مدرسه بیمارستان کشور در مرکز آموزشی‌درمانی کودکان حضرت علی‌اصغر (ع) تهران افتتاح شد
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: نخستین مدرسه بیمارستان کشور در مرکز آموزشی درمانی کودکان حضرت علی اصغر (ع) تهران روز 13 مهر ماه 1396  با حضور دکتر ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت، دکتر دلشاد مشاور رئیس دانشگاه در امور مشارکت های اجتماعی، مسئولین بیمارستان و مؤسسه مهرآیین، جمعی از خیرین و همکاران بیمارستان و دانشگاه به صورت رسمی افتتاح شد.
دکتر الهام طلاچیان رئیس مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی کودکان حضرت علی اصغر (ع) در حاشیه برگزاری مراسم گفت: این مرکز که از دیرباز با ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی متنوع به کودکان یکی از معدود بیمارستان های چند تخصصی کودکان در شهر تهران محسوب می شود، از مراجع ارجاعی مهم کشور نیز هست. بستری کودکان در سنین مدرسه که بعضاً طولانی مدت و متعدد است از نگرانی های کودکان و والدین ایشان و دغدغه های خاطر مسئولین این بیمارستان که رسالتی فراتر از صرفاً درمان بیماری جسمی کودکان را برعهده داشتند بود.
وی افزود: در آبان سال 95 فرصت مغتنمی حاصل شد تا با عقد تفاهم نامه با مؤسسه توسعه آینده سازان مهرآیین به مدیریت سرکار خانم فاطمه عبدالعلی، گامی عملی برای تحقق این خواسته مهم برداشته شود.
دکتر طلاچیان اظهار داشت: به موجب این طرح مقرر شد تا بیمارستان اقدام به ایجاد یک فضای آموزشی ویژه با احداث یک ساختمان کوچک نموده و برای آغاز فعالیت های آموزشی در اختیار ایشان قرار دهد. این مؤسسه نیز طراحی فضای داخلی و امکانات آموزشی لازم را فراهم آورد. پروژه مذکور پس از ده ماه تلاش بی وقفه نهایتاً در شهریور 96 آماده بهره برداری گردید و در آغازین سال تحصیلی دانش آموزان به صورت رسمی افتتاح شد.
رییس مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی کودکان حضرت علی اصغر (ع)  گفت: تأسیس این مدرسه بیمارستان اهداف زیر را دنبال می کند:
1- جلوگیری از وقفه تحصیلی در کودکان بستری
2- ارائه آموزش های ضروری به والدین در ابعاد مختلف ارتقای سلامت شامل مراقبت از کودک، پیشگیری از بیماریها، روشهای فرزندپروری و ...
3- استقرار یک کتابخانه کوچک برای کودکان بستری و در دسترس قرار دادن کتابهای مناسب کودکان به بیماران بستری
4- ایجاد یک الگوی مناسب در کشور برای نگاه انسان دوستانه به کودکان و تأکید بر اهمیت تأمین نیازهای این نسل آینده ساز    
وی در پایان خاطر نشان کرد: مرکز آموزشی درمانی کودکان حضرت علی اصغر (ع) مصمم است تا با حمایت مسئولین محترم دانشگاه و تداوم کمک های مردمی به فعالیتهای خود در توسعه مرزهای خدمت به کودکان عزیز این سرزمین ادامه دهد.


 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1591 بار   |   دفعات چاپ: 165 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر